Goldfinch Flight Academy — Відео 4.1 — Загальні умови угоди (General Deal Terms)

Nina Drokina
6 min readOct 12, 2021

Тепер, коли ми завершили комплексну передінвестиційну перевірку, прийшов час поговорити про те, яким чином ми будемо розробляти умови надання кредиту. Простіше кажучи, під умовами кредиту розуміється організація його надання таким чином, щоб найкраще врахувати інтереси як кредитора, так і позичальника.

У цій частині я розповім про різні елементи, які складають структуру надання кредиту, а також про те, яким чином ми повинні документувати положення кредитної угоди, щоб гарантувати ясність в цьому відношенні для всіх сторін угоди, а також забезпечити юридичну силу узгодженими умовами.

Давайте почнемо з умов угоди.

При розробці структури кредиту в першу чергу ми намагаємося встановити деякі загальні положення кредиту.

Як правило ми починаємо з визначення того, хто є позичальником (Borrower):

Це важливо, особливо при взаємодії з компаніями, які залучені в різні види діяльності на різних ринках, використовуючи при цьому різні форми організації. Деякі компанії також працюють під торговою маркою, яка відрізняється від назви їх юридичної особи. Тому на даному етапі ми хочемо переконатися, що у нас є докладна інформація про те, хто саме є позичальником (Borrower).

Ми також повинні з’ясувати, чи будуть за даним кредитом Поручителі чи Гаранти (Guarantors), і якщо так, то хто вони.

Поручитель (гарант) — це особа, яка юридично приймає на себе відповідальність за борг позичальника (Borrower) в разі неповернення їм взятого кредиту. У наших угодах поручителем зазвичай є організація, пов’язана з позичальником (Borrower), будучи зазвичай його або материнською, або дочірньою компанією. Наявність поручителя зазвичай допомагає нам знизити ризики за будь-яким наданим кредитом, так як в разі неповернення кредиту позичальником (Borrower), зобов’язання по ньому переходять на іншу юридичну особу.

Далі, про Кредиторів

Говорячи про типову угоду, мова йде про компанію, яка надає кредит. Відносно більшості кредитів по протоколу Goldfinch кредиторами буде група індивідуальних Бекерів (спонсорів, Backers), які після оцінки вибирають певні пули позичальників. Я дуже сподіваюся, що всі ви, ті, хто бере участь в Flight Academy, дуже скоро і самі станете кредиторами.

Також ми повинні узгодити Тип структурованого нами кредиту.

У типових для нас угод, вони зазвичай бувають двох видів:

  1. Перший — це терміновий кредит (Term loan). Це кредит, в рамках якого кредитор надає позичальникові (Borrower) одноразову суму грошей, яку також називають «основна сума», за умови, що позичальник (Borrower) поверне її відповідно до заздалегідь встановленим графіком погашення. Про даних графіках я розповім трохи пізніше в даному відео.

2. Другий тип — це поновлюваний кредит (або відновлювальна кредитна лінія, Revolving Credit Facility), а саме такий вид кредиту, розмір якого залежить від потреб позичальника (Borrower).
У цьому випадку, на відміну від строкового кредиту позичальник (Borrower) має можливість скільки завгодно раз отримувати, повертати і знову отримувати будь-яку суму за кредитом за умови, що загальна непогашена сума станом на будь-який період не перевищує встановлений розмір кредиту.

В рамках даного типу кредиту позичальникові (Borrower) надається додаткова гнучкість, оскільки відсотки по кредиту повинні виплачуватися тільки на частину залученої кредитної лінії, а не на її загальний розмір.

Далі ми спробуємо визначити старшинство (або черговість) задоволення боргових вимог по кредиту, який ми збираємося надати.

Під черговістю тут розуміється порядок погашення боргу позичальника (Borrower) в разі його банкрутства. Борг з переважним правом вимоги відповідно до черговості називається «Старшим боргом». І власник «Старшого боргу» володіє переважним правом вимоги щодо активів компанії. Вся інша заборгованість називається «Субординованою» по відношенню до «Старшого боргу», що означає, що в разі банкрутства позичальник (Borrower) в першу чергу повинен повністю виплатити «Старший борг», а потім уже виплачувати «Субординований борг».

З цієї причини власникам «Старшого боргу» зазвичай виплачується нижча процентна ставка, ніж власникам «Субординованого боргу», оскільки їхні боргові зобов’язання вважаються менш ризикованими.

Важливо згадати, що «Старший борг» також часто (хоча і не завжди) є ще і забезпеченим боргом. Більш докладно про забезпечення я розповім трохи пізніше, але, в двох словах, Забезпечений борг — це той борг, щодо якого позичальник (Borrower) надав певні активи в якості застави.

«Старший борг», який також є забезпеченим боргом, називається «Старшим забезпеченим боргом».

Цей вид боргу часто вважається найбільш пріоритетним і найменш ризикованим видом боргу для компанії. Як правило, це — саме той тип боргу, якому ми віддаємо перевагу особливо щодо ринків, що розвиваються, де, як правило, існують більш високі ризики.

Далі, давайте поговоримо про розмір, валюти, купони і терміни кредиту

Як вже зрозуміло з назви, кажучи про розмір кредиту ми маємо на увазі загальну суму кредиту, що надається. Зазвичай він визначається на підставі потреб позичальника (Borrower), зважених по відношенню до суми, яку може надати кредитор.

Тут існують свої різновиди. Як, наприклад, у разі надання зобов’язальної (гарантованої) кредитної лінії кредитор зобов’язується надати всю суму на заздалегідь узгоджених умовах. Також в кредиті можуть виділятися Зобов’язальна і Незобов’язальна частини, і в цьому випадку кредитор зобов’язується надати позичальнику (Borrower) тільки зобов’язальну суму, зберігаючи за собою право надання позичальникові (Borrower) незобов’язальної частини на свій розсуд.

Також, щоб уникнути двозначності ми чітко визначаємо валюту кредиту, що надається. Зазвичай на Goldfinch ми використовуємо стейблкоіни USDC.

Потім — купон, а саме річний відсоток, який позичальник (Borrower) виплачує по кредиту. Він визначається низкою факторів, в тому числі черговістю боргових вимог та забезпеченістю кредиту, зрілістю компанії, ринком, на якому вона працює, а також видом продукту, який вона пропонує.

Також ми визначаємо термін кредиту, а саме період часу після укладання угоди, протягом якого повинен бути зроблений останній платіж по кредиту. Зазвичай він вимірюється місяцями.

І, нарешті, в рамках цього відео, ми домовляємося про періодичність процентних виплат, а також графіку погашення основної суми боргу.

Що стосується періодичності процентних виплат, мова йде про те, як часто будуть проводитися виплати відсотків. Для кредитів по протоколу Goldfinch виплата відсотків буде проводитися щомісяця.

Говорячи про графік погашення основної суми боргу, ми маємо на увазі заздалегідь визначений графік, за яким позичальник (Borrower) повинен робити погашення основної суми боргу.

Відносно кредитів, як правило, застосовуються або одноразові погашення (Bullet Repayments, в цьому випадку сам кредит називається «залповий кредит» або «буллет-кредит»), згідно з якими вся основна сума повинна бути виплачена після закінчення терміну кредиту; або «амортизаційні погашення», коли основна сума повинна повертатися частинами відповідно до погодженого графіка протягом всього терміну кредиту.

Далі ми поговоримо про заставу.

Переклад зроблений Nina#6340
Translated by Nina#6340

--

--

Nina Drokina

Dynamics 365 Practice Lead | PhD in Marketing & Doctor of Economic Sciences