Goldfinch Flight Academy — Відео 3.2 — Звіт балансу (Balance Sheet)
Далі поглянемо на Баланс.
Баланс — це звіт, що показує зобов’язання щодо активів компанії та власний капітал на певний момент часу.
Це заява, яка дозволяє повідомити нам про фінансове становище компанії в будь -який момент часу і як позиція змінилася з часом.
Виходячи з визначення, баланс, як правило, розбивається наступним чином:
Активи (Assets), які є об’єктом вартості, що належить або контролюється компанією, і, який, як очікує компанія, принесе майбутні вигоди.
Активи типового кредитного бізнесу складаються з:
Готівки та її еквівалентів (Cash and Equivalent), що представляють готівку на банківському рахунку компанії або інші ліквідні активи, які легко можна перетворити на
Кредити та Аванси готівкою (Loans and Advances) — позики, надані компанією своїм клієнтам, та
Інші активи (Other Assets), що представляють інші активи компанії, наприклад, предоплату за виплати, гудвіл, нематеріальні активи, тощо.
Підсумовуючи все це, ми отримаємо загальну сума активів компанії.
Наступні активи у звіті балансу — це Зобов’язання чи Пасиви (Liabilities) — це зобов’язання, що має компанія зазвичай у формі грошової суми.
Зобов’язання типового кредитного бізнесу складаються з:
Позик (Borrowings), що представляють борг, який компанія залучила до погашення кредиторської заборгованості у вигляді
Платежів (Payable) за товари та послуги, які були поставлені зовнішніми сторонами, але за які ще не здійснено виплати та інші зобов’язання, які складаються з інших різноманітних зобов’язань компанії.
Підсумовуючи все це, ми отримуємо Загальні зобов’язання компанії (Total Liabilities).
І останній розділ балансу — це Власний капітал (Shareholders Equity) — акціонерний капітал, який являє собою залишкову вимогу щодо активів, які мають акціонери після сплати боргів компанії.
Він складається з:
Акціонерний капітал (Share Capital) — суми грошей, які акціонери компанії інвестували у бізнес в обмін на акції, відомі як, статутний капітал та
Нерозподілений прибуток (Retained Earnings) накопичену частину прибутку компанії, яка не була між акціонерами, а натомість зарезервована для реінвестицій назад у бізнес.
Підсумовуючи це, ми отримуємо Загальну суму власного капіталу компанії (Total Shareholders Equity).
Як правило, загальні активи компанії повинні дорівнювати сумі загальних зобов’язань та загального власного капіталу.
Assets = Liabilities + Equity
Активи = Зобов’язання + Власний капітал
Таким чином, аналізуючи баланс кредитного бізнесу, ми прагнемо побачити одну позитивну та зростаючу базу активів, особливо ми шукаємо зростання кредитів, що залишилися між періодами, оскільки це означає зростання компанії, яку ми аналізуємо.
Ми також шукаємо позитивний та зростаючий капітал акціонерів. Ми вважаємо за краще, щоб це зростання відбувалося за рахунок зростання та нерозподіленого прибутку, оскільки це вказує на те, що компанія зростає стабільно. Ми також раді бачити зростання за рахунок зростання статутного капіталу компанії, це вказує на те, що компанія має можливість залучати власний капітал для фінансування свого зростання.
Ми не хочемо бачити або ми зазвичай не хочемо бачити і зазвичай не фінансуємо компанії з негативним (від’ємним) акціонерним капіталом, оскільки це говорить нам про те, що у підприємстві немає вартості після погашення зобов’язань.
Що стосується наступного розгляду балансу, ми будемо говорити про звіт про рух грошових коштів. Дякую!
Переклад зроблений Nina#6340
Translated by Nina#6340