Goldfinch Flight Academy — Відео 3.1 — Звіт про прибутки та збитки (Income Statement)

Nina Drokina
4 min readOct 5, 2021

--

Після оцінки макроекономічних умов, галузі, продукту та команди, потім ми витрачаємо деякий час на розуміння конкретних цифр компанії, намагаємося зрозуміти, що цифри говорять про компанію та її результати. Тут ми зазвичай дивимося на:

1. Звіт про прибутки та збитки (Income Statement)
2. Звіт балансу (Balance Sheet)
3. Звіт про рух грошових коштів (Cash flow Statement)
4. Юніт-економіка компанії (Unit Economics)

Важливо зазначити перед зануренням, що термінології та приклади, які використовуються в цьому модулі будуть специфічними для підприємств-кредиторів. Будь-ласка, зверніться до додаткових матеріальних та інших ресурсів щодо вмісту та прикладів, які можна узагальнити для інших видів бізнесу.

Спочатку поглянемо на звіт про прибутки та збитки.

Звіт про прибутки та збитки — це звіт, що показує доходи та витрати компанії за певний період часу, що дає нам знати, скільки грошей компанія зробила або втратила за цей період часу.

Звіт про прибутки та збитки зазвичай розбивається на розділи таким чином:

1) звіт починається з Доходу (Revenue) — це сума грошей, яку компанія заробила за послуги, надані протягом певного періоду часу.

Для підприємств-кредиторів це, як правило, розбивається на:

1) Процентний дохід (Interest income), тобто суму грошей, яку компанія заробляє за відсотки від кредитної діяльності, та

2) Інший дохід (Other Income), тобто суму грошей, яку компанія заробляє на інші суміжні види діяльності, наприклад, якщо підприємство стягує зі своїх клієнтів одноразову винагороду. Цей дохід від комісії буде відображено у звіті про прибутки та збитки, а результат цієї частини звіту про прибуткице загальний дохід, отриманий компанією за цей період часу.

У наступному розділі описуються фінансові витрати компанії на кредитування підприємств.

Цей розділ складається з:

Витрати на сплату відсотків (Interest Expense), які є вартістю капіталу, який компанія позичає своїм клієнтам.

Витрати на надання кредиту (Loan Loss Provisions), тобто сума грошей, відкладена на урахування можливості неможливості повернення деяких кредитів, та

Інші витрати (Other Expenses), які є витратами, безпосередньо пов’язаними з кредитною діяльністю, наприклад, сума грошей, виплачених обробникам платежів (Payment Processor Expense), наприклад, за роботу надсилання грошей клієнтам та збирання грошей від клієнтів

Результатом цієї частини звіту про доходи є Загальні фінансові витрати (Total Financial Expense).

За цими двома розділами, Чистий фінансовий дохід (Net Financial Income) обчислюється як різниця загальних фінансових витрат та загального доходу, та представляє чисту суму, зароблену бізнесом, яка безпосередньо відноситься до кредитної діяльності.

Net Financial Income = Total Revenue Total Financial Expense

Чистий фінансовий дохід = Загальний дохід — Загальні фінансові витрати

У наступному розділі звіту про прибутки та збитки детально описуються Операційні витрати (Operating Expense), які зазвичай представляють витрати, пов’язані з веденням компанії, наприклад, оклади, витрати на маркетинг, оренда офісу тощо.

З цією інформацією розраховуються загальні операційні витрати, а з цього — Чистий операційний дохід (Net Operating Income), як різниця чистого фінансового доходу та загальних операційних витрат:

Net Operating Income = Net Financial Income — Operating Expense

Чистий операційний дохід = Чистий фінансовий дохід — Операційні витрати

Чистий операційний прибуток (Net Operating Income) являє собою прибуток компанії після вирахування операційних витрат.

Віднімання будь-яких неопераційні витрати (Non-Operating Expense), наприклад, валютні втрати та податки, здійснюють для отримання Чистого прибутку (Net Income), а чистий прибуток є основним показником рентабельність компанії.

Earning Before Taxes = Net Operating Income — Non-Operating Expense

Прибуток до оподаткування = Чистий операційний прибуток — Неопераційні витрати

Net Income = Earning Before Taxes — Taxes

Чистий прибуток = Прибуток до оподаткування — Податки

Позитивний чистий прибуток означає, що доходи компанії перевищують її витрати, і що це рентабельно, негативний чистий прибуток означає, що компанія приносить збитки.

Ми обираємо для кредитування компанії з позитивним та зростаючим Чистим прибутком, оскільки це хороший показник того, що бізнес заробляє достатньо грошей для комфортного погашення зобов’язань, але це не означає, що ми кредитуємо лише компанії, які мають позитивний чистий прибуток.

Іноді нам зручно кредитувати компанії з негативним Чистим прибутком, доки їх Чистий фінансовий дохід позитивний, вони позитивно оцінюють Юніт-економіку, і я розповім про юніт-економіку пізніше в цьому модулі, і вони мають достатньо власного капіталу для покриття своїх збитків. Згодом у цьому модулі також поговоримо про справедливість, так як це стосується наступного звіту про доходи. Ми будемо говорити про баланс. Дякую!

Переклад зроблений Nina#6340
Translated by Nina#6340

--

--

Nina Drokina
Nina Drokina

Written by Nina Drokina

Dynamics 365 Practice Lead | PhD in Marketing & Doctor of Economic Sciences

No responses yet