Goldfinch Flight Academy — відео 1.2, введення в Goldfinch

Nina Drokina
4 min readSep 22, 2021

--

Філософія Goldfinch

Сьогодні ми поговоримо про те, як працює Goldfinch і для чого він потрібен. [Goldfinch] — це децентралізована платформа для кредитування позичальників, яка дозволяє бути кредитором будь-якій людині, а не лише банку. Важливо поміркувати про те, для чого воно взагалі потрібно, особливо перед зануренням в роботу протоколу.

У нас є переконання, пов’язані з поточною ситуацією на глобальному ринку, на підставі яких і був заснований Goldfinch (0:25):

1. В майбутньому інвестори будуть все більш інтенсивно шукати нові джерела доходу. Ставки за облігаціями в поточний момент є найнижчими за всю історію, тому кількість ліквідних джерел прибутковості скорочується з кожним днем. Приклади інвесторів, які потребують нових джерелах доходу, є вже зараз, і їх кількість неухильно зростає.
2. Економічна активність буде рухатися по колу, стаючи більш програмованої. Варто почати з прикладів, коли клієнти компаній просять створити їм кріптоаккаунти, щоб взаімодія між споживачами і продавцями була захищена криптографічно. Це відбувається не тому, що хтось хтось хоче цим спекулювати, а тому, що люди все частіше розглядають криптографію як альтернативу місцевим валют, усвідомлюючи необхідність власної фінансової безпеки.

Якщо обидва учасники ринку — продавець і покупець, бажають укладати угоди за допомогою використання криптографії, неминуче виникнення програмованого ланцюга цих транзакцій. А що якщо взяти цей ланцюг і додати до неї інвесторів, які шукають нові джерела для отримання прибутковості? Це призведе до створення нової системи, в якій транзакції будуть більш вільними для кожного учасника ринку. Що було б, якби Visa була лише відкритим вихідним кодом, і не тільки банки змогли б надавати величезні кредити, а й дрібні учасники ринку інтегрувалися в цей ланцюжок?

Для здійснення задумки потрібен організаційний механізм, який посприяє здійсненню подібної діяльності. Це те, що ми намагаємося втілити в реальність, створюючи Goldfinch. Ми хочемо створити ринок, який дозволить зробити подібне реальністю.

Учасники протоколу

Давайте перейдемо до конкретики. Наш протокол має 4 типи учасників (3:00):

  1. Borrowersпозичальники. Почнемо з позичальників. Це компанії, які шукають кошти. Вони створюють пули позичальників, після чого ці пули оцінюються спонсорами.
  2. Backersспонсори. Спонсори — люди, які займаються оцінкою пулів позичальників, що надають капітал молодшого траншу з найбільшим ризиком першого збитку.
  3. Liquidity providers постачальники ліквідності. Постачальники ліквідності є учасниками, які надають капітал в основний пул — смарт-конракт, який згодом відповідає за розподіл капіталу за траншами.
  4. Auditors аудитори. Аудитори — люди, що забезпечують захист роботи протоколу і добропорядність його учасників, а також відповідають за виведення позичальниками коштів.

Подивимося, як всі ці компоненти поєднуються один з одним:

Схема роботи протоколу Goldfinch, де Liquidity providers — поставщики ліквідності, Borrowers — позичальники (перевіряються Аудиторами), Backers — спонсори, Auditors — аудитори, Senior Tranche — старший транш, Junior Tranche — молодший транш

Знову зверніть увагу на позичальників. Цими позичальниками будуть звичайні організації. На даний момент це Фінтех-компанії з усього світу, які шукають позикові кошти.

Вони можуть зробити пул позичальників, сказавши: «Ми потребуємо позикових коштах у розмірі $ 1 000 000, готові платити за це 6% в рік, а датою погашення позики буде N рік», — спонсорам вони можуть надати документи, щоб ті могли вивчити компанію перед переведенням грошей у молодший транш.

Якщо спонсори здійснюють перекази, протокол переконується в тому, що позичальника даного пулу можна вважати сумлінним, після чого починається автоматичний розподіл коштів між старшим траншем — капіталом позичальників ліквідності, і молодшим — капіталом спонсорів. Позичальник може забирати гроші, після чого буде зобов’язаний поступово їх повернути.

Використання Goldfinch сьогодні

Розглянемо приклади того, як протокол використовується вже зараз. Перед вами приклади трьох позичальників (5:30):

  1. QuickCheck позики споживачам в Нігерії;
  2. Aspire позики у формі оборотного капіталу для МСП (малого і середнього підприємництва) в Південно-Східній Азії;
  3. ALMA фінансування інклюзивних кредиторів в глобальному масштабі.

Отже, перша компанія — QuickCheck, яка базується в Нігерії і надає споживчі кредити за допомогою свого мобільного додатка. Goldfinch вже активно допомагає даним проектом, щоб той розвивав свою систему і допомагав ще більшій кількості людей.

Другий приклад — Aspire. Дана компанія надає фінансові послуги по всій Південно-Східній Азії. Протокол Goldfinch розширив фінансування і для них, щоб ті могли надавати ще більше кредитів.

Третій приклад — це акредитаційний фонд ALMA. Вони є першим позичальником, який привертає спонсорський капітал через свій пул, при цьому самі займаються фінансуванням секторів різних сфер економіки, роблячи акцент на реєстрі вуглецевих одиниць.

Це лише початок. Ми трохи розповіли вам про те, як працює протокол Goldfinch.

Дуже дякую за увагу!

Перекладено і адаптовано користувачем Nina#6340

--

--

Nina Drokina
Nina Drokina

Written by Nina Drokina

Dynamics 365 Practice Lead | PhD in Marketing & Doctor of Economic Sciences

No responses yet