Goldfinch Flight Academy — Відео 4.3 — Ковенанти (Covenants)
Ковенанти — це угоди між позичальником (Borrower) і його кредиторами про те, що позичальник (Borrower) зобов’язується діяти відповідно до певних правил, встановлених кредиторами. Ковенанти розробляються, як правило для того, щоб допомогти з’ясувати важливу інформацію про компанію, виступаючи в якості свого роду захисту для запобігання дефолту компанії.
При структуруванні кредиту ми стикаємося з трьома типами ковенант:
1. Фінансові ковенанти
2. Портфельні ковенанти
3. Інформаційні ковенанти
Як випливає з назви, Фінансові ковенанти — це зобов’язання фінансового характеру. Зазвичай вони складаються з наступних видів вимог:
1. Коефіцієнт «кредит / застава» (LTV або Loan-to-Value), який являє собою відношення вартості кредиту до розміру застави, наданого в якості забезпечення за цим кредитом. Простіше кажучи, сума, яку позичальник (Borrower) може взяти в борг, повинна дорівнювати LTV * вартість застави. LTV виражається у відсотках і майже завжди менше 100%. Він використовується кредиторами, щоб гарантувати, що вартість застави завжди перевищує вартість кредиту.
2. Коефіцієнт заборгованості (Debt-to-equity), який являє собою відношення боргу компанії до її акціонерного капіталу. Він розраховується шляхом ділення боргу компанії на її акціонерний капітал і представляється у вигляді кратного числа. Цей ковенант вводиться для того, щоб контролювати запозичення компанії і переконатися в тому, що вона не бере на себе більше боргів, ніж може забезпечити.
3. Мінімальний касовий резерв, а саме: вимога того, щоб у компанії завжди була на балансі заздалегідь встановлена мінімальна сума грошових коштів.
Далі, Портфельні ковенанти, які представляють собою зобов’язання щодо якості портфеля позичальника (Borrower) і вводяться для забезпечення того, щоб портфель позичальника (Borrower) відповідав заздалегідь встановленого рівня якості.
Зазвичай вони представляють собою:
1. Зобов’язання за кількістю днів за простроченими заборгованостями (Days-Past-Due Covenants), де фіксується, що частка портфеля компанії, через яку є прострочення хоча б на кілька днів, залишається менше заздалегідь визначеного граничного відсотка.
2. Коефіцієнт збитків (Loss Rates), за допомогою якого фіксується те, що частка наданих в якості кредитів коштів, яку втрачає компанія, залишається менше певного рівня. Наприклад, якщо коефіцієнт збитків менше або дорівнює (<=) 6%, це має на увазі, що частка від основної суми наданих компанією кредитів, яку вона в кінцевому підсумку втрачає, становить менше 6% її кредитного портфеля.
І, нарешті, Інформаційні ковенанти. Вони являють собою попередньо узгоджені права кредитора на одержання від позичальника (Borower) інформації, яку він зобов’язується надати і яка, крім іншого, включає:
- Фінансові показники компанії
- Звітність по портфелю
- Будь-яка інша інформація, яку кредитор вважатиме важливою.
Всі ці ковенанти — фінансові, портфельні та інформаційні представляють собою типові зобов’язання за угодою. Їх дотримання перевіряється через заздалегідь узгоджені проміжки часу, і в разі порушення будь-якого з цих ковенантів позичальник (Borrower) вважається таким, що прострочив виконання своїх зобов’язань.
Далі ми поговоримо про те, як ми повинні документувати всі ці умови і забезпечити їх виконання в судовому порядку.
Переклад зроблений Nina#6340
Translated by Nina#6340