Goldfinch Flight Academy — відео 1.3, роль спонсора

Nina Drokina
4 min readSep 22, 2021

--

Повторення основних принципів системи Goldfinch

Настав час поговорити про роль спонсорів в протоколі Goldfinch. Як було сказано раніше, спонсори — це люди, що займаються оцінкою пулів позичальників, що надають капітал молодшого траншу з найбільшим ризиком першого збитку. Також нагадуємо, що позичальник може створити свій пул з унікальними умовами, а потім звернутися до спонсорів з метою досягнення консенсусу щодо його фінансування. Відбуватиметься це може за допомогою надання необхідних даних, відповідей на питання, обговорення умов угоди. Досягнувши консенсусу, спонсори спрямовують свій капітал в молодший транш. (0:40)

Якщо спонсори здійснюють досить багато перекладів, протокол переконується в тому, що позичальника даного пулу можна вважати сумлінним, після чого починається автоматичний розподіл коштів між старшим траншем — капіталом позичальників ліквідності, і молодшим — капіталом спонсорів, на користь молодшого. Mike пізніше розповість про принципи роботи даного механізму, тому що це грає дуже важливу роль в роботі всього протоколу.

Схема роботи протоколу Goldfinch, де Liquidity providers — постачальники ліквідності, Borrowers — позичальники (перевіряються Аудиторами), Backers — спонсори, Auditors — аудитори, Senior Tranche — старший транш, Junior Tranche — молодший транш

Цілі спонсорів

У нас є три мети, бажані спонсорами до досягнення (1:20):

  1. Надавати кошти хорошим позичальникам і позбавлятися від поганих. Це основна спонсорська відповідальність, на яку покладається протокол.
  2. Встановити високі стандарти якості. У міру розвитку громади Goldfinch, рівень його аналітичної культури також має зростати. Під час перевірки якості спонсори повинні задавати позичальникам різного роду питання, всі вони повинні відповідати високому рівню розуміння ринків і роботи протоколу.
  3. Залучити позичальників до регулярної відповідальності. Оскільки позичальники виробляють виплати в процесі повернення займаних коштів, вони також повинні тримати спонсорів в курсі ведення їх бізнесу, його успіхів і невдач, а також розповідати про найближчі плани.

Транші в Goldfinch

Давайте в деталях розглянемо економічні аспекти, які є основою системи Goldfinch (2:40). Буде гранично корисно обговорити процес розподілу протоколом капіталу.

  1. 10% від усіх коштів, які використовуються протоколом, відкладаються їм в якості резерву.
  2. Обговоримо молодший і старший транші. Що відбувається? Все просто: старший транш перерозподіляє 20%, які отримує, делегуючи їх молодшому. Це і приводить в рух роботу всього механізму, підвищуючи привабливість вкладення в пули.

Розглянемо приклад з зображення вище:

Роль спонсорів в Goldfinch, де Borrower — позичальник (перевіряються Аудиторами), Backers — спонсори, Senior Tranche — старший транш, Junior Tranche — молодший транш, protocol reserves — резерв протоколу

Припустимо, що є позичальник, який займає $ 5 000 000 зі ставкою 12%. Це означає, що з цих коштів він доплачує 12%, передаючи їх в пул позичальників. $ 1 000 000 прийшов від спонсорів, потім ще $ 4 000 000 доплатили з старшого траншу. В результаті, грунтуючись на розрахунках, ми бачимо, що спонсори молодшого траншу мають прибутковість в 20.4%, що більше прибутковості старшого. Ця система добре нагороджує спонсорів, і в той же час стимулює до більш докладного вивчення проекту, зважаючи на те, що ризик першої втрати лягає саме на їхні плечі.

Пройдемося по всім цифрам тут, щоб зрозуміти логіку розподілу:

Повернення коштів старшому траншу:
Загальний відсоток = 12% x $ 4M = $ 480K
Мінус 10% резерву протоколу, тобто — $ 48K
Плюс 20% делегації молодшому траншу, — $ 96K
= $ 480K - $ 48K - $ 96K
= $ 336K, 8.4%

Повернення коштів спонсорам, молодшому траншу:
Загальний відсоток = 12% x $ 1M = $ 120K
Мінус 10% резерву протоколу, тобто — $ 12K
Плюс 20% делегації від старшого траншу, $ 96K
= $ 120K - $ 12K + $ 96K
= $ 204K, 20.4%

Почнемо зі старшого траншу. В цілому він надав позичальникам $ 4M, при цьому буде отримувати 12%. 12 відсотків від $ 4M — це $ 480K, з цієї суми починаються розрахунки. З $ 480K ми віднімаємо 10% в резерв протоколу, тобто $ 48K, а 20% перерозподіляться молодшому траншу — це $ 96K. У підсумку залишається чистий прибуток в розмірі $ 336K, що буде 8.4% від наданого капіталу.

Обговоримо спонсорів, тобто молодший транш. Спонсори надали $ 1M і також отримали початковий відсоток від $ 1M, тобто $ 120K. Віднімаємо 10% в резерв протоколу, тобто $ 12K, а потім молодший транш отримує перерозподіл 20% від старшого, в результаті виходить $ 204K * ($ 120K — $ 12K + $ 96K), * що представляє собою 20.4% від вкладень в молодший транш.

Діяльність спонсора

Наостанок залишилося обговорити три основні кроки, які здійснюють спонсори (7:20):

1. Позичальник пропонує свій пул, надаючи інформацію про себе для оцінки.
2. Спонсори оцінюють позичальника за допомогою вивчення наданих даних і додаткового аудиту.
3. Внесення спонсорами капіталу в молодший транш.

Зовсім недавно ми разом з фондом ALMA спостерігали за цим процесом. Давайте розглянемо, що відбувалося (8:20):

23 серпня — Alma запропонувала угоду з умовами та інформацією
23 серпня — Бекер почали відправляти питання
26 серпня — проведена сесія з питань Бекер з Alma в форматі “Питання — Відповідь”.
31 серпня — Пул позичальників відкритий для поповнення
2 вересня — угода була завершена і оплачена

Як ми бачимо, від первинної пропозиції до фіксування угоди пройшло менше 2 тижнів. Це відносно швидкий процес.

Сподіваємося, матеріал допоміг зрозуміти вам, як працюють пули позичальників. Чекаємо тебе в наступному пулі в якості учасника, спасибі за увагу!

Перекладено і адаптовано користувачем Nina#6340

--

--

Nina Drokina
Nina Drokina

Written by Nina Drokina

Dynamics 365 Practice Lead | PhD in Marketing & Doctor of Economic Sciences

No responses yet