Goldfinch Finance — White Paper українською мовою
Translated by Nina#6340
Перекладено Nina#6340
ПОЧАТОК:
Goldfinch — це децентралізована кредитна платформа для криптовалютних позик без застави. Це елемент, якого бракує, який відкриває доступ до криптовалютному кредитування для більшості людей в світі.
ВСТУП:
Goldfinch — це децентралізований протокол, який дозволяє запозичувати криптовалюту без забезпечення криптовалюти. Основне обмеження поточних протоколів крипто-кредитування полягає в тому, що вони вимагають надмірного забезпечення криптовалютою, що не дозволяє переважній більшості позичальників в світі брати участь. Включаючи принцип «довіри через консенсус», протокол Goldfinch дає позичальникам можливість продемонструвати кредитоспроможність на основі колективної оцінки інших учасників, а не на основі їх криптоактівов.
Потім протокол може використовувати цю колективну оцінку як сигнал для автоматичного розподілу капіталу. Усуваючи необхідність в кріптовалютном забезпеченні і надаючи кошти для пасивної прибутковості, протокол значно розширює як потенційних позичальників, які можуть отримати доступ до криптовалюти, так і потенційних постачальників капіталу, які можуть отримати доступ.
Огляд протоколу Goldfinch:
Протокол Goldfinch складається з чотирьох основних учасників: позичальників, спонсорів, постачальників ліквідності та аудиторів.
- Позичальники — це учасники, які шукають фінансування, і вони пропонують пули позичальників для оцінки спонсорами. Пули позичальників містять умови, які шукає позичальник, наприклад, процентна ставка і графік погашення.
- Спонсори — оцінюють пули позичальників і вирішують, чи надавати їм капітал першого збитку. Після того, як спонсори нададуть капітал, позичальники можуть займати і погашати свій кредит через пул позичальників.
- Постачальники ліквідності — постачають капітал в старший пул, щоб отримувати пасивний дохід. Пул старших учасників використовує модель кредитного плеча для автоматичного розподілу капіталу в пули позичальників в залежності від того, скільки спонсорів в них бере участь. Коли старший пул розподіляє капітал, частина його частки перерозподіляється між спонсорами. Це збільшує прибутковість спонсорів, що спонукає їх як надавати капітал першого збитку (з підвищеним ризиком), так і виконувати роботу по оцінці пулів позичальників.
- Аудитори — голосують за схвалення капіталу для Позичальників, що необхідно до того, як вони зможуть запозичувати капітал. Аудитори вибираються протоколом (випадковим чином), і вони забезпечують перевірку на рівні людини для захисту від шахрайства.
Схема роботи протоколу Goldfinch:
Словник основних компонентів протоколу:
● Аудитори — учасники, які отримують винагороду в токенах GFI за захист протоколу за допомогою людської перевірки (за нагляд правильної роботи протоколу).
● Спонсори — учасники, які надають капітал молодшого траншу (першого збитку) окремим пулів позичальників.
● Молодші транші — це поширена структура сек’юритизації, яка передбачає підвищення кредитної якості одного або більше траншей цінних паперів (старших траншів) шляхом підвищення їх пріоритету в порівнянні з іншими (молодшими) траншами.
● Сек’юритизація — фінансовий термін, що означає одну з форм залучення фінансування шляхом випуску цінних паперів, забезпечених активами, генеруючими стабільні грошові потоки.
● Позичальники — учасники, які залучають капітал за допомогою протоколу через пули позичальників.
● Пул позичальників — смарт-контракт, який кодує набір умов фінансування для Позичальника, включаючи процентну ставку і графік погашення, на основі яких Позичальник може запозичувати капітал і повертати його на цих умовах.
● GFI — токен протоколу, який використовується для управлінських голосувань, ставок аудитора, винагород за голосування аудиторів, ставок на спонсорів, винагород ранніх спонсорів та інших потенційних винагород для всіх учасників протоколу.
● Управління — смарт-контракт, який підтримується спільнотою DAO і має можливість оновлювати протокол за допомогою децентралізованого голосування по управлінню.
● Модель кредитного плеча — формула, по якій старший пул автоматично визначає скільки капіталу виділити кожному пулу Позичальників.
● Постачальники ліквідності — учасники, які надають капітал в основний пул.
● Senior Pool (Старший пул)— смарт-контракт, який приймає капітал від постачальників ліквідності і автоматично розподіляє капітал на старший транш пулів Позичальників відповідно до моделі кредитного плеча.
Позичальники:
Позичальники — це учасники, які шукають фінансування по протоколу. Вони пропонують спонсорам умови для поповнення своїх пулів позичальників.
Створення пулу позичальників:
Пул позичальників — це смарт-контракт, за допомогою якого позичальники займають і повертають капітал. Будь-який Позичальник може створити пул Позичальників і визначити умови, які їм потрібні:
● Процентна ставка: фіксована процентна ставка річних, наприклад 15%.
● Ліміт: загальний капітал, який може бути запозичений, наприклад 1 мільйон доларів.
● Термін виплати: частота виплати відсотків, наприклад кожні 30 днів.
● Термін: при оплаті повної основної суми, наприклад 365 днів.
● Плата за прострочення: додаткові відсотки, що приєднуються за прострочення платежу, наприклад 5%.
Створення пулу позичальників схоже на пропозицію спонсорам «списку умов». Це не гарантує, що умови будуть прийняті, оскільки Позичальникам необхідно буде переконати спонсорів надати капітал молодшого траншу (першого збитку). Сума, яку позичальники можуть зайняти, залежить від того, скільки надають спонсори, в поєднанні з сумою, що виділяється старшим пулом на основі моделі кредитного плеча.
Позичальникам необхідно встановити ліміт для своїх пулів позичальників, тобто самостійно встановлену межу суми капіталу, який вони можуть запозичувати. Хоча в ідеалі Позичальникам може знадобитися нескінченний ліміт, спонсори хочуть знати, що вони вкладають капітал першого збитку тільки в загальну потенційну суму, яку Позичальники можуть безпечно використовувати. Таким чином, у позичальників є стимул встановлювати ліміт настільки високим, наскільки вони можуть переконати спонсорів, що вони можуть безпечно його використовувати.
Щоб створити пул позичальників, позичальник повинен також поставити суму в токенах GFI, рівну подвоєною вартості затвердження аудитора, що є фіксованою ставкою, встановленою протоколом. Це допомагає захиститися від спаму, сигналізує спонсорам про серйозні наміри Позичальника і дозволяє токені GFI оплати перші схвалення Аудитора. Перша половина токенів GFI використовується для першого твердження Аудитором. Позичальник може погасити частку в токенах GFI, коли він повністю погасить свій позиковий баланс.
Позики і Погашення:
Позичальники можуть займати капітал через пул позичальників в будь-який час. Загальна сума, яку вони можуть зайняти, становить мінімум:
A. Розрахунковий ліміт, заснований на капіталі, який надали спонсори, і додатковій сумі кредитного плеча старшого пулу.
B. Сукупний загальний капітал, який спонсори надали в цей пул позичальників, плюс залишився капітал в старшому пулі.
C. Ліміт пулу позичальників.
Після отримання позики Позичальники проводять виплати Пулу позичальників відповідно до його процентної ставки і періодом платежу. Коли вони платять більше, ніж належні відсотки, залишок застосовується до основного сальдо.
Молодші і старші транші:
Пули позичальників мають як молодші, так і старші транші. Спонсори надають капітал молодшим траншами, а старший пул поставляє капітал старшим траншами. Коли позичальник здійснює погашення, пул позичальників спочатку застосовує цю суму до будь-яких відсотків і основної суми боргу перед старшими траншами на той момент, а потім в рахунок відсотків і основної суми боргу перед молодшими траншами на той момент.
Щоб відстежувати різні суми, які надають різні учасники, і спонсори, і старший пул отримують NFT при наданні капіталу. NFT відстежує суму, яка була поставлена, і яка її частина була погашена. У будь-який час спонсор або старший пул можуть використовувати свій NFT для погашення певної частини доступних виплат в пулі.
Пули позичальників використовують NFT, а не взаємозамінні токени, тому що це дозволяє протоколу гарантувати, що ніхто не викупить більше, ніж їх пропорційна частка від загальних виплат по мірі їх надходження. Наприклад, припустимо, що два спонсора надали кожен по 500 доларів на загальну суму 1000 доларів. були взяті в борг, і на даний момент Позичальник виплатив суму в розмірі 300 доларів США. У цьому сценарії NFT гарантують, що кожен спонсор може викупити тільки до 150 доларів, що на даний момент є їх частиною виплат, замість того, щоб кожен з них поспішав викупити повні 300 доларів для себе.
Комісія за створення:
Можуть бути певні учасники, які працюють з Позичальниками, щоб встановити умови і привести їх до протоколу. Щоб компенсувати їм ці зусилля, пули позичальників підтримують комісію за створення, яка виплачується ініціатору пулу.
Комісія за ініціювання визначається як відсоток від процентів. Наприклад, для пулу позичальників в розмірі 1 млн доларів з щомісячною виплатою 15% річних і 10% комісією за оформлення позичальник буде платити щомісячні відсотки в розмірі 12,5 тис. Доларів, а відправник буде отримувати щомісячну плату в розмірі 1,25 тис. Доларів . Щоб узгодити стимули з постачальниками капіталу, комісія відправника розглядається як наймолодший транш, тому кожен платіж спочатку йде на те, що належить старшому пулу і спонсорам, перш ніж він йде на комісію відправника.
Короткий опис стимулів для позичальників:
Ключове питання полягає в тому, які стимули повинні мати позичальники для повернення того, що вони запозичили.
- Перший стимул полягає в тому, що Позичальники, ймовірно, захочуть продовжувати брати позики у Goldfinch. У той момент, коли вони затримують платіж, Позичальники не можуть брати подальші позики з будь-якого пулу позичальників. Крім того, спонсори, швидше за все, перестануть надавати додатковий капітал, якщо Позичальник постійно затримує виплати. Замовники повинні визначити, чи дійсно Позичальники дійсно хочуть продовжувати запозичення з протоколу в майбутньому.
- Другий стимул полягає в тому, що, оскільки позичальникам необхідно публікувати свою адресу при пропозиції пулів спонсорам, їх історія в мережі стає загальнодоступною для майбутніх кредиторів, навіть поза мережею.
- І нарешті, хоча це явно не підтримується протоколом, спонсори можуть укладати з Позичальниками юридичні угоди поза мережею. Спонсори можуть зажадати, щоб така угода набула чинності, або з ними безпосередньо, або з іншим спонсором, щоб бути готовими надати капітал. У цих випадках юридичною угодою і можливість звернення за допомогою є ще одним важливим стимулом для Позичальника.
Спонсори:
Спонсори оцінюють позичальників і вносять капітал першого збитку в свої пули позичальників. Ті, що підтримують можуть отримати більш високу прибутковість, якщо старший пул використовує їх з додатковим капіталом старшого траншу.
Поставка пулів позичальників:
Прихильники розглядають пули позичальників як інвестиційні можливості. Вони оцінюють інформацію, яку надають Позичальники, і вирішують, чи хочуть вони надати капітал для молодшого траншу Пула позичальників.
Старший пул надає додатковий капітал старшого траншу пулу позичальників відповідно до моделі кредитного плеча. Щоб врахувати менший ризик старшого траншу, 20% номінальної частки старшого траншу перерозподіляється в молодший транш. Крім того, протокол зберігає 10% всіх процентних платежів в якості резервів, якими управляє децентралізоване управління.
В результаті Пул старших акціонерів отримує ефективну процентну ставку, рівну 70% від номінальної процентної ставки. Або, з точки зору номінальної процентної ставки, in, розподілу резерву по протоколу, p, і молодшого відсотка перерозподілу, j:
Відповідно, на основі тих самих вихідних даних і коефіцієнта кредитного плеча r, спонсори отримують ефективну процентну ставку в розмірі:
Наприклад, розглянемо пул позичальників з процентною ставкою 15% і коефіцієнтом кредитного плеча 4,0X. Якщо спонсори нададуть 200 тисяч доларів, старший пул виділить ще 800 тисяч доларів. Припускаючи, що Позичальник запозичує 1 мільйон доларів на один рік, він заплатить 1 мільйон доларів * 15% = 150 тисяч доларів у вигляді відсотків. З цієї суми старший пул отримує 0,15 * (1–0,1–0,2) = 10,5% річних або 800 тис. доларів * 0,105 = 84 тис. Доларів. Підтримують отримують 0,15 * (1–0,1 + 4 * 0,2) = 25,5% річних або 200 000 доларів * 0,255 = 51 000 доларів. Решта 15 тис. доларів — це 10% резерву протоколу.
Нагороди раннім спонсорам:
Легше відчувати себе впевнено, поставляючи кошти в пул позичальників, коли багато інших спонсори вже надають йому ресурси, а пул старших учасників вже додає кредитне плече. Бути першим в пулі позичальників ризикованіше.
Щоб стимулювати спонсорів до надання на ранній стадії, протокол надає додаткову винагороду в токенах GFI всім спонсорам, які вносять вклад на ранньому етапі, зі зменшенням суми винагороди для наступних спонсорів у міру того, як пул позичальників досягає своєї межі.
Протокол призначає винагороду, коли спонсор надає, але винагорода не може бути затребуване негайно. Відсоток винагороди, що підлягає наданню, пропорційний відсотку від повного очікуваного погашення основної суми боргу плюс відсотки, які Позичальник успішно виплачує. Це гарантує, що спонсор отримає ранню винагороду спонсора тільки після того, як пул позичальників виявиться цінним для протоколу.
Оцінки інших спонсорів:
Крім оцінки окремих пулів позичальників, спонсори можуть також оцінювати інших спонсорів, щоб надати їм важелі впливу. Прихильники можуть зробити це, розмістивши токени GFI безпосередньо на іншому спонсора.
Грунтуючись на сумі в токенах GFI, поставленої на даного спонсора, старший пул використовує модель кредитного плеча для розрахунку коефіцієнта кредитного плеча і розподілу капіталу всякий раз, коли цей спонсор надає пулів позичальників. Наприклад, якщо спонсор має коефіцієнт кредитного плеча 4,0X в залежності від того, хто поставив на нього токени GFI, то кожен раз, коли він передає кошти в пул позичальників, пул старших співробітників виділятиме 4,0X цієї суми.
Старший пул надає це кредитне плече до максимальної суми, яка розраховується як коефіцієнт кредитного плеча, помножений на загальну вартість GFI, поставлену на цього спонсора. Наприклад, якщо спонсор поставив на нього токени GFI на суму 1 мільйон доларів з коефіцієнтом кредитного плеча 4,0, старший пул виділить загальне кредитне плече до 4 мільйонів доларів.
Коли в токенах GFI роблять ставку на спонсора, ці маркери GFI служать запорукою проти можливих дефолтів по позиціях цього спонсора у пулах позичальників. Коли Позичальник не виконує свої зобов’язання, в токенах GFI, зроблена ставкою на всіх спонсорів в цьому пулі, перерозподіляється на старший транш доти, поки старший транш не буде повністю покритий їх очікуваними платежами. Це спонукає спонсорів робити ставки на інших спонсорів, які постачають засоби в безпечні пули позичальників.
Щоб винагородити спонсорів за розміщення токенів GFI на інших спонсорів, протокол регулярно розсилає їм маркери GFI. Протокол розподіляє розподілу пропорційно відсотку, отриманому від токенів GFI з використанням позикових коштів. Це спонукає спонсорів робити ставки на інших спонсорів, які здійснюють поставки в високоприбуткові пули позичальників.
Короткий опис заохочень спонсорів:
У спонсорів є стимул надавати капітал першого збитку пулів позичальників, тому що вони можуть отримувати як ранні винагороди спонсорів, так і більш високу ефективну прибутковість на основі кредитного плеча старшого пулу. У них також є стимул робити ставку в токенах GFI на інших спонсорів, тому що вони можуть отримувати додаткові винагороди, коли цей спонсор здійснює поставки в пули позичальників.
Аудитори:
Аудитори проводять перевірки Позичальників на рівні людини, щоб підтвердити їх законність, допомагаючи захистити протокол від шахрайства. Позичальникам потрібне схвалення аудиторів, щоб брати позики з пулів позичальників.
Голосування за схвалення:
Позичальникам необхідно схвальне голосування Аудиторів для отримання позики. Аудитори роблять ставку в токенах GFI, щоб бути обраними для голосування, і отримують винагороду в токенах GFI, коли голосують разом з більшістю інших аудиторів, відповідно до правил, описаними нижче.
Будь-хто може бути аудитором, поставивши мінімальну суму в токенах GFI і пройшовши перевірку унікальності. Коли запитується голосування, протокол вибирає 9 аудиторів на випадковій основі, зважених за сумою в токенах GFI, яку вони поставили.
При виборі для голосування аудитори оцінюють, чи є Позичальники законними. При цьому голосуванні Аудитори не оцінюють кредитоспроможність Позичальника — швидше, вони надають підтвердження того, що Позичальник робить те, що вони стверджують, і що вони, схоже, не вступають в змову з іншими учасниками.
Аудитори можуть робити все, що завгодно, щоб вирішувати, як голосувати. На практиці вони можуть переглядати документи поза мережею, надані Позичальниками, і безпосередньо спілкуватися з Позичальниками через такі канали, як форуми, електронна пошта і відеодзвінки. Все це може відбуватися поза мережею на різних платформах. Протоколу потрібно тільки остаточне голосування і не залежить від того, як Аудитори приходять до свого голосування.
Запити на схвалення голосування:
Позичальники можуть запросити схвалення голосування після того, як їх перший пул позичальників досягне не менше 20% свого ліміту і вони поставлять досить токенів GFI, щоб винагородити аудиторів за голосування. Якщо більше двох аудиторів проголосують «проти», їх повна ставка в токенах GFI скорочується.
Крім того, що Позичальник відправляє свій перший запит на схвалення, будь-хто може використовувати маркери GFI для оплати запиту на схвалення в будь-який час. Це корисно, якщо хтось вважає, що попереднє голосування за схвалення мало невірний результат, або якщо хтось вважає, що Позичальник почав діяти шахрайськи і повинен втратити своє схвалення.
Результати схваленого голосування:
Після вибору у аудиторів є 48 годин, щоб проголосувати «Так», «Не впевнений» або «Ні». Їх токени GFI зменшуються, якщо вони:
а) не голосують протягом 48 годин;
б) голосують «за», коли більшість проголосувала «проти»;
в) голосують «ні», коли більшість голосує «за». Якщо вони проголосують «Не впевнений», не буде ні штрафу, ні винагороди.
Залежно від того, як голосують Аудитори, є три можливих результату:
- Повне схвалення: це відбувається при наявності не менше 6 голосів «за» і не більше 1 голосів «проти». Позичальник отримує дозвіл на доступ до капіталу, а старший пул розподіляє капітал в свої пули позичальників.
- Схвалення тільки спонсором: це відбувається, коли є не менше 6 голосів «Так» або «Не впевнений» і не більше 1 голосів «Ні». Позичальнику дозволений доступ до капіталу, але старший пул не розподіляють капітал за своїми пулів позичальників.
- Відсутність затвердження: це відбувається, коли є більше одного голосу «проти» або коли недостатньо голосів для відповідності вищевказаним порогам затвердження. Позичальникові не дозволений доступ до капіталу.
Короткий опис стимулів для аудиторів:
Аудитори заохочуються до участі і правильному голосуванню, щоб отримувати винагороди в токенах GFI. Крім того, роблячи ставки в токенах GFI, вони обидва зацікавлені в тому, щоб уникнути скорочення своєї частки, і, природно, узгоджуються з довгостроковими успіхом протоколу.
Постачальники ліквідності:
Постачальники ліквідності постачають капітал в старший пул, щоб отримувати пасивну прибутковість. Старший пул автоматично розподіляє свій капітал між старшими траншами пулів позичальників.
Поставка в старший пул:
Постачальники ліквідності постачають капітал в старший пул, щоб отримувати пасивну прибутковість. Потім пул старших учасників автоматично розподіляє цей капітал між старшими траншами пулів позичальників відповідно до моделі кредитного плеча. Таким чином, старший пул забезпечує як диверсифікацію пулів позичальників, так і старшинство по відношенню до капіталу перших збитків спонсорів. Подача капіталу в старший пул також повністю без дозволу.
Щоб компенсувати спонсорам як оцінку пулів позичальників, так і надання капіталу першого збитку, 20% номінальної частки участі в пулі старших учасників перерозподіляються між спонсорами.
FIDU:
Коли постачальники ліквідності здійснюють поставки в старший пул, вони отримують еквівалентну суму FIDU.
FIDU — це LP токен ERC-20. Постачальники ліквідності можуть в будь-який момент зняти кошти, викупивши свої маркери FIDU за стейблкоін USDC за обмінним курсом, що грунтується на вартості чистих активів Старшого пулу, за вирахуванням комісії за зняття 0,5%. Цей обмінний курс для токенів FIDU згодом збільшується в міру того, як відсотки повертаються в Senior Pool.
Можливо, що, коли постачальник ліквідності захоче зняти кошти, старший пул може не мати достатньої кількості доларів США в доларах, оскільки він був запозичений Позичальниками. У цьому випадку Постачальник ліквідності може повернутися, коли новий капітал надходить в Senior Pool акціонерів через виплати Позичальнику або новим Постачальникам ліквідності.
Короткий опис стимулів для інвесторів:
Інвестори зацікавлені в поставках в Senior Pool, щоб отримувати пасивний дохід.
Модель кредитного плеча:
Модель кредитного плеча визначає, скільки капіталу старший пул виділяє кожному пулу позичальників, виходячи з того, наскільки він «довіряє» кожному пулу позичальників.
Довіра через консенсус:
Консенсус — це загальна згода з обговорюваного питання, досягнуте в порядку обговорення, без процедури голосування.
Щоб визначити, як розподіляти капітал з старшого пулу, протокол використовує принцип «довіри через консенсус». Це означає, що протокол не довіряє жодному спонсору або аудитору, але він довіряє багатьом колективним діям. На високому рівні: коли більше спонсорів поставляють в даний пул позичальників, старший пул збільшує коефіцієнт, з яким він додає кредитне плече.
Оскільки цей підхід заснований на підрахунку індивідуальних спонсорів, протокол повинен гарантувати, що вони дійсно представлені різними людьми. Отже, для участі всім спонсорам, позичальникам і аудиторам потрібно «перевірка унікальною сутності» (див. Розділ «Перевірка Особистості»).
Формула моделі кредитного плеча:
Розмір кредитного плеча A, який виділяє старший пул, визначається за формулою A = S * D * L, де:
● S — загальний капітал, наданий спонсорами.
● D — це коригування розподілу за шкалою від 0 до 1, яке враховує, наскільки рівномірно розподілені спонсори. D ближче до 0, коли розподіл спотворений, і ближче до 1, коли спонсори розподілені більш рівномірно. Це гарантує, що жоден спонсор не матиме надмірного впливу. Формула для D використовує відсоток, наданий кожним спонсором, sn, і заснована на індексі Херфіндаля-Хіршмана:
● L — коефіцієнт кредитного плеча за шкалою від 0 до максимального коефіцієнта потенційного кредитного плеча. Залежно від кількості спонсорів, b, коефіцієнт кредитного плеча збільшується лінійно від B (min), мінімальної кількості спонсорів, необхідного для кредитного плеча, до B (max), максимальної кількості спонсорів, необхідного для досягнення максимального потенційного кредитного плеча, L (max):
Перевірка особистості:
Оскільки модель кредитного плеча заснована на «довірі через консенсус», вкрай важливо уникати атак шахраїв, будучи впевненими в тому, що кожен позичальник, спонсор і аудитор — унікальна особистість. Отже, кожен з них повинен бути перевірений за допомогою «Перевірки унікальності особистості», перш ніж вони зможуть брати участь.
Управління стверджує постачальників перевірки унікальності особистості протоколу. Це почнеться з оракулів, які виконують перевірки поза мережею, щоб підтвердити, що адреси гаманців є унікальними об’єктами. Однак цей дизайн не вимагає оракулів. Якщо і коли внутрішньомережеві децентралізовані ідентифікатори дозріють, керівництво може проголосувати за перенесення протоколу на цих нових постачальників.
Управління:
Управлінням займається спільнота DAO і має можливість виконувати функції обслуговування та коригування параметрів за допомогою децентралізованого голосування по управлінню, в тому числі:
● Оновлення контрактів;
● Зміна конфігурацій і параметрів протоколу;
● Вибір постачальників перевірки унікальності особистостей;
● Установка винагород і розподілу токенів GFI;
● Призупинення роботи протоколу в разі надзвичайної ситуації.
Обговорення про захист від шахрайства:
Оскільки протокол не вимагає надмірного криптографічного забезпечення, це відкриває нові потенційні вектори для шахрайства. Варто докладно обговорити кожен з них і те, як протокол вибудовує протидію цьому. Зверніть увагу, що ці сценарії зосереджені на зловмисних або нечесних діях, а не на поганий результативності запозичення з благими намірами.
Шахрайський позичальник, чесні спонсори:
Позичальник-шахрай може спробувати обдурити аудиторів і спонсорів, змусивши їх думати, що вони законні, а потім зайняти капіталу, не повертаючи його.
Першим захистом від цього є Аудитори, які повинні схвалювати Позичальників перед запозиченням. Оскільки аудитори вибираються випадковим чином, з ними важко вступити в змову.
Другий захист — це спонсори, які дуже зацікавлені в ретельному аналізі своїх інвестицій, оскільки вони надають молодший капітал першого збитку з більш високим ризиком. Цілком ймовірно, що спонсори захочуть провести додаткове дослідження Позичальників і, можливо, зв’язатися з ними безпосередньо.
Нарешті, спонсори можуть підписувати з Позичальниками юридичні контракти поза мережею, що відкриває Позичальникам можливість звернення до суду.
Змова між позичальником і спонсорами:
Позичальник може вступити в змову з людьми, яких він знає, виступити в якості спонсорів і поповнити свій пул позичальників. Це штучно збільшить коефіцієнт кредитного плеча і змусить старший пул виділити додатковий капітал.
Першим захистом від цього є Аудитори, які повинні схвалювати Позичальників перед запозиченням. Оскільки аудитори вибираються випадковим чином, з ними важко вступити в змову.
Друга міра полягає в тому, що для забезпечення кредитного плеча старшим пулом потрібно, щоб багато індивідуально перевірені спонсори надавали значні суми авансового капіталу, що робить такий заколот важким і дорогим.
Нарешті, перевірка унікальності додає стійкість захисту від шахрайства, ускладнюючи програмне створення підроблених спонсорів.
Змова позичальника з аудиторами:
Позичальник може вступити в змову з аудиторами для отримання дозволу на створення пулів позичальників, якщо вони не є законними.
Перший захист полягає в тому, що перевірка унікальності особистості запобігає атаку шахраїв, коли програмно створюються підроблені аудитори.
Друга міра полягає в тому, що аудитори повинні робити ставку на токени GFI, яка скорочується, якщо вони голосують не так, як більшість аудиторів.
Третя міра полягає в тому, що аудитори вибираються випадковим чином, зважуючи їх по токенах GFI, на який вони поставили ставку, тому потрібно внести значну суму початкового капіталу, щоб вибрати досить, щоб спотворити голосу.
Четверта міра полягає в тому, що будь-хто може запитати схвалення в будь-який час, тому потрібно змову для всіх потенційних майбутніх голосів, а не тільки для одного.
Нарешті, навіть якщо шахрайський позичальник успішно вступає в змову з аудиторами, вони також повинні переконати багатьох спонсорів ризикнути своїм власним капіталом.
Шахраї спонсори і чесні позичальники:
Окрема особа або група спонсорів можуть здійснювати поставки в конкретний пул позичальників, навіть якщо вони не розглядають це як хороший ризик. Це штучно збільшить коефіцієнт кредитного плеча і змусить старший пул виділити додатковий капітал, що підвищить прибутковість спонсорів.
Перший захист від цього полягає в тому, що перевірка унікальності особистості вимагає перевірки кожного спонсора, що запобігає атаку шахраїв і вимагає координації багатьох людей.
Другий захист від цього полягає в тому, що спонсори повинні брати на себе реальний ризик, надаючи капітал першого збитку. Підтримують отримують більш високий прибуток тільки в тому випадку, якщо Позичальник дійсно повертає те, що вони запозичили, і в цьому випадку це вигідно для всіх учасників протоколу, включаючи Старший пул.
Translated by Nina#6340
Перекладено Nina#6340